Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Jak zaprosić nowych czytelników na bloga?

||
Krok 1 - godziwa nazwa
Rozpoczynając blogowanie musisz zaplanować jak "ochrzcić" swoją stronę... Puść wodzę fantazji wymyślając jakąś fikuśną nazwę choć w niewielkim stopniu związanym z przewidywaną tematyką. Czytelnik myśląc "fajnie się zapowiada" na pewno wpadnie.

Krok 2 - rzetelność
Myślę,że stopień najbardziej skomplikowany. Co znaczy być rzetelnym? Rzetelnym w swoich obowiązkach? Uczciwym, konkretnym, wywiązującym się, pracowitym, No właśnie, podkreślam słowo pracowitym. By blog jako tako znalazł się w czołówce "rozpoznawalnych" musi zaciekawić treścią,zaintrygować nazwą i przyciągać nowych ludzi za pomocą codziennych, świeżutkich postów pisanych od serca (w skrócie: trzeba w niego wsadzić sporo pracy). Jeżeli mamy zamiar kopiować notki od innych bloggerów czy zapuszczać wygląd - nie podejmujmy się pisania w ogóle.

Krok 3 - przejrzystość
Praktycznie ponad 89% odwiedzających zwraca uwagę na oprawę graficzną twojego bloga. Należy o takową zadbać. Poszperaj w różnych szabloniarniach,a jeżeli nie znalazłeś czegoś w swoim typie - złóż zamówienie. Czujesz się na siłach? Może potrafisz obsługiwać przynajmniej Photoscape - możesz iść na własną rękę i zaprojektować coś a'la DIY. Nikt przecież nie lubi bloga gdzie czcionka wynosi 5px, tło je st tzw. "oczojebne" (przepraszam za wyrażenie), czcionka żółta a nagłówek nieokrzesany. To odpycha. Odpycha pisane przez wielkie "O".

Krok 4 - dobra reklama
Od razu zastrzegam,że NIE SPAM! Spamowanie to najgorsza, internetowa zbrodnia przeciwko ludzkości. Komentuj blogi, wypowiedz się na temat treści najnowszego wpisu,a na końcu komentarza zostaw niepozornie adres swojej strony. Pomaga? Jasne.

Krok 5 - zabawa!
Jeżeli prowadzisz bloga o modzie - możesz zorganizować jakieś rozdanie lub loterię gdzie do wygrania będą modne ciuchy czy dodatki. Takie rzeczy również przyciągają w szczególności czytelniczki, które później, na swoich stronach polecają link do waszego bloga. Nie każdy pisze about fashion dlatego innym polecam głównie atrakcje -  dobrym tego przykładem być może czat blogowy.


3 komentarze

 1. pomocne te Twoje rady i miło się czyta ;)
  http://majlena-fashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. O i od razu koleżanka powyżej "skorzystała" z Twojej instrukcji ;) Bardzo nie lubię krótkich komentarzy na 5-6 słów i linku zaraz pod. Jesli zostawia się ciekawy komentarz to autor posta na pewno odwiedzi bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie perełki zawsze wyłaniają się wtedy, gdy się je opisuje :) No cóż, taki już mój zawód, że z czymś podobnym spotykam się dość często.Tłumaczę to po prostu brakiem szacunku do autora. Smutno się robi, gdy widzi się, jak ktoś olewa twój wysiłek. Ale, są też przecież wyjątki, które, tak jak ty, sprzeciwiają się pseudo-komentatorom :)

   Usuń