Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Zapytaj

||
W myśl słynnej zasady: "Kto pyta, nie błądzi". Masz wątpliwość? Trapi cię brak wiedzy na temat jakiegoś efektu? Postąpiłeś nie tak, jak było napisane w instrukcji i masz problem z cofnięciem się do kluczowego momentu? Dzięki tej podstronie możesz spać spokojnie. Nasza ekipa czuwa nad tym, co się dzieje i jest gotowa już w parę minut odpowiedzieć na twoje pytanie - sęk w tym, że trzeba je wpierw zadać!

135 komentarzy

 1. Witam, wstawiłam poniższy kod CSS
  http://bloggerowe-instrukcje.blogspot.com/2014/08/data-posta-w-koeczku.html
  Niestety nie pojawiło się kółeczko, ale jajeczko.
  http://mylivingspacee.blogspot.com/
  Nie pomaga zwiększenie wartości wysokości i szerokości. Co gorsza nie mogę tego usunąć, ponieważ wchodząc w Dodaj arkusz...., już tego kodu nie ma.
  Co mogę zrobić, aby go usunąć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze, aby usunąć tę część kodu:
   Szablon > Edytuj kod HTML > ustaw kursor w oknie kodu > ctrl+f > wklej: .date-header span {width: > usuń wszystko, co wkleiłaś przy tej instrukcji > Zapisz szablon.
   Teraz proszę, żebyś przeszła do arkusza css. Możemy od nowa wklejać kod. Wersja konkretnie dla Twojego bloga wygląda tak:
   .date-header span {width: 60px; height: 50px; border-radius: 100%;
   background-color: #ffd9d9;
   margin: -11px -100px -85px -55px;
   font-family: Tahoma;
   text-transform: uppercase;
   text-align: center;
   font-size: 10px;
   font-weight: normal;
   position: absolute;
   padding-top: 10px!important;}
   Data ma kształt kółka. Tekst jest wyśrodkowany. Mam nadzieję, że będzie działać jak należy ;)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za odpowiedź:)
   Jest jakiś kod, aby zwiększyć ostęp między kartami stron a datą?
   Z góry dziękuję:)

   Usuń
  2. Dodaj margin-top: 20px; do selektora .column-center-inner lub jeśli chcesz również obniżyć prawą kolumnę, do selektora .main-inner. Oczywiście wartość według uznania. :)

   Usuń
  3. Dziękuję. Datę obniżyłam, natomiast prawej kolumny już mi się nie udało. Za dużo jest tych .main-inner.

   Usuń
  4. Udało się obniżyć prawą kolumnę, jeszcze raz dziękuję.

   Usuń
 3. witam, udało mi się w menu pod nagłówkiem wstawić takie obramowanie
  http://mylivingspacee.blogspot.com/. Jak mogę zwiększyć jego wysokość?
  Oczywiście z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca rozumiem na jakiej zasadzie wstawiłaś to tło pod menu. Nigdzie mi nic nie pasuje... Wykombinowałam coś takiego:
   .tabs-inner .section {outline: 18px solid pink;}
   Ale chyba nie o to chodziło... Byłoby łatwiej, gdybyś podała kod, którym ustawiałaś to "obramowanie".

   Usuń
  2. .tabs-inner .widget li a {
   display: display: block;
   margin: 0;
   margin-right: -8px
   padding: .65em 3.0em
   wstawiłam coś takiego:)

   Usuń
  3. 1) usuń linijkę "display: display: block;" - to nie jest prawidłowa komenda.
   2) Szczerze mówiąc, niespecjalnie znam się na menu poziomym. Mogę zaproponować coś kompletnie innego pasującego do Twojego bloga. Mianowicie kod:
   .tabs-inner .widget li a {
   margin: 0;
   padding: 25px;
   border: 5px solid black;
   font-size: 14px!important;
   background-color: pink!important;}
   Z nadzieją, że będzie to wyglądać tak jak u mnie ;)

   Usuń
  4. Dziękuję bardzo, coś tam wyczarowałam, ale nadal nie wiem jak zrobić, aby ta ramka była wyższa. Mam nadzieję, że nie jestem jakoś szczególnie natrętna:)

   Usuń
  5. Oczywiście, że nie jesteś natrętna. Próbowałam, kombinowałam i niestety muszę stwierdzić, że nie podołam Twemu pytaniu. Całkiem inaczej podeszłabym do realizacji zamiarów takich jak Twoje. Nie potrafię odnaleźć w tej sytuacji rozwiązania. Mam nadzieję, że nie będziesz mieć mi tego za złe, ale któryś dzień z rzędu próbuję i nic mi nie wychodzi...

   Usuń
  6. Jak nie jestem natrętna to kolejne pytanie. Kombinuję jak mogę i nie wiem, jak zmienić czcionkę postów:(
   Próbowałam różnymi sposobami i nic.
   http://hafija-background.blogspot.com/2012/06/jak-zmienic-czcionki-w-blogu-na-inne.html#.VD-AX1eHjiE--- wszystkie udało się zmienić tylko nie czcionkę postów.
   http://forum.blogowicz.info/topics106/nie-moge-zmienic-czcionki-w-postach-vt6978.htm-- też nie poszło:(

   Usuń
  7. A czy najprostszy sposób działa? Mam na myśli Zaawansowane > Strona > Czcionka. Istnieje możliwość, że już w kodzie znajduje się gdzieś, np. dla selektorów #Blog1, .post-body lub .column-center-inner komenda font-family: Verdana!important;. Sprawdź to, jeżeli czcionka postu nie reaguje na zmiany z podstawowego panelu.

   Usuń
 4. Witam, mam pytanie jak mogę obniżyć linijkę, która znajduje się bezpośrednio pod tytułem posta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja stosuję marginesy tytułu posta: h3.post-title {margin-bottom: 20px;} . Oczywiście wartość pikseli dowolna.

   Usuń
 5. .post-formats {display:none;}--- podobno nie ma takiego elementu:( Przepraszam, ale nie mogę tego znaleźć:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z datą sobie poradziłam.
   Ta ikonka to chyba takie oznaczenie, że jeżeli w poście znajduje się muzyka to jest nutka, a jak zdjęcia to ikonka zdjęcia.
   Jak mogę poszerzyć kolumnę, w której piszę posta?

   Usuń
  2. Szablon > Dostosuj > Dostosuj ustawienia szerokości. Posługiwanie się tymi suwakami pozwala na jednoczesne przesunięcie i ułożenie wszystkich kolumn. Można także posłużyć się arkuszem css, ale to niepotrzebna robota, bo wtedy należy ustawić wszystko ręcznie... A to z post-formats miałaś wkleić do arkusza, a nie szukać. Ale skoro sobie poradziłaś, to ok. :)

   Usuń
  3. Jak już pisałam staram się sama szukać rozwiązań i dopiero jak mi nie wychodzi to piszę do Ciebie. Mając ten szablon nie mogę nic dostosować standardową metodą jaką opisałaś wyżej. Mogę jedynie dodać CSS i to wszystko. To ubranko (szablon) słabo dopasowuje się do mojego bloga. Widzę, że czcionka posta ma różne rozmiary, mimo że ustawienia są prawidłowe:(

   Usuń
  4. Na Twoim miejscu zastanowiłabym się, czy warto się męczyć. Autor szablonu najwidoczniej zaczynał od zera, a nie na podstawie któregoś z szablonów bloggera. A to oznacza, że każdy efekt był zamierzony i konkretnie dostosowany. Ingerencja nie ma większego sensu, bo nie wiadomo co na czym jest w kodzie oparte. Pewne wartości są od siebie zależne, ich zmiana lub zmiana towarzyszących im liczb może wszystko rozregulować.

   Usuń
 6. Witam,
  jestem całkowitą świeżynką blogową i chciałabym znaleźć informacje jak zrobić zakładki tematyczne w blogspocie? układ komentarzy tylko po dacie traci sens kiedy będzie ich dużo i jeśli mam kilka tematów, wokół których piszę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze zrozumiałam chcesz, żeby komentarze w panelu wyświetlały się zgodnie z zakładką, w której zostały dodane. Bardzo dobrze wiem, że coś takiego by pomogło nie tylko Tobie, ale jak na razie (chociaż raczej nie zanosi się na żadne "ulepszenia") trzeba sobie radzić z tym, co jest. Zamiast sprawdzać tylko w zakładce komentarzy mogę polecić wyuczenie kontroli dodanych komentarzy na meilu (ustawiając wcześniej powiadomienia o nowych komentarzach). Ewentualnie ustawienie ich moderowania. Zawsze będziesz widzieć kto, co i gdzie przed publikacją (bo sama będziesz to robić). Są to rzeczy o których możliwe, że już wiesz. Można sobie też radzić w standardowy sposób (chociaż zależy jak dla kogo), a mianowicie w zakładce komentarzy kombinacja klawiszy ctrl+f, wpisujemy tytuł posta lub jego część. Podświetlą się odpowiednie komentarze wtedy na wyróżniający się kolor. Mam nadzieję, że powyższe wskazówki jakoś Ci pomogą. Życzę miłego blogowania i wytrwałości. :)

   Usuń
 7. Jak sprawić by karty były dłuższe? Chodzi mi o taki efekt: http://1.bp.blogspot.com/-q6U_YJfF-Fo/VONbD9avJ8I/AAAAAAAAANg/oaNWKulkDL4/s1600/costamcostamcd.PNG
  i żeby po najechaniu zmieniały (całe) swój kolor?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczaczki, na początku źle Cię zrozumiałam, bo pomyślałam, że chcesz by po najechaniu były dłuższe. Ale zreflektowałam się i poprawiam. :) Kod dla Ciebie:
   #PageList1 a:link, #PageList1 a:visited {display: block;
   background: #ffffff;
   padding: 2px;
   color: black;
   width: 200px;
   margin-bottom: -12px;
   text-align: center;
   font-size: 10px;
   transition:all 1s;
   -moz-transition:all 1s;
   -webkit-transition:all 1s;
   -o-transition:all 1s;}
   #PageList1 a:hover {background: #000000!important;
   color: white!important;
   transition:all 1s;
   -moz-transition:all 1s;
   -webkit-transition:all 1s;
   -o-transition:all 1s;}

   Kolory, rozmiary czcionki, wyrównanie i czas przejścia są dowolne. Jeśli chodzi konkretnie o wydłużenie kart, to pobaw się wartościami atrybutów: width i padding. Margin bottom też ustaw jaki chcesz. Sama poznasz, co i jak działa.
   Jakby co - czekam na pytania. :)

   Usuń
 8. Cześć,
  chciałam zapytać czy jest jakiś kod css na to by układ wyglądał tak – http://freyamavor.deviantart.com/art/5-398105329 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grafikę należy ustawić jako tło całego bloga i wyrównać ją do lewej. Nagłówek powinien pozostać pusty, można się go nawet pozbyć przez kod: .header {display: none;}
   Układ jest dwukolumnowy z postem po lewej. Należy tylko
   przenieść obie kolumny trochę na prawo:
   .column-center-inner {position: relative;
   margin-left:200px;}
   .column-right-inner {position: relative;
   margin-left: 200px;}

   Oczywiście wartości według uznania. Poza tym może być konieczne przesunięcie w górę - wystarczy dopisać pod każdym margin-left komendę: margin-top: -30px;
   Można spokojnie kombinować z wartościami.
   Jeśli coś jest niejasne - śmiało pytaj. :)

   Usuń
  2. Dziękuję uratowałaś mi życie ;p

   Usuń
  3. Ale mam jeszcze jedno pytanie, na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi :( Czy jest jakiś kod CSS, dzięki któremu jest przezroczystość w komentarzu?

   Usuń
  4. Rozumiem, że masz na myśli tło komentarza. :)
   To leci tak:
   .comment-content {background: rgba(255, 255, 255, 0.5);}
   I już tłumaczę:
   - 255 to maksymalna liczba, minimum to 0, wrzucasz po prostu kolor w formie RGB (trzy liczby oddzielone przecinkami)
   - czwarta liczba określa przezroczystość, jeden to 100%, przy zerze nic nie widać, działają też wartości z setnymi, np. 0.32 (musi być kropka zamiast przecinka!)
   - to samo można zrobić z kolorem tekstu, ale to ryzykowne posunięcie, bo można zepsuć jego czytelność.

   Usuń
  5. Dziękuję ci stokrotnie (;
   A mam jeszcze jedno pytanie... (ech, jestem natrętna, przepraszam). Postaram się jakoś jasno to przedstawić. Mianowicie czy znasz kod na to by po najechaniu na kartę miała ono tło obrazka?
   Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

   Usuń
  6. A tam, możesz być natrętna. :)
   Po prostu zamiast background-color piszesz
   background-image: url(adres obrazka)!important;. To działa podobnie jak tło bloga.

   Usuń
 9. Mam pytanie, co do przenosin z onetu na bloggera. Jestem w bloggosferze od roku (czyli weszłam od razu na blogspot) i klika razy otarł mi się o uszy wątek, że kiedyś wszyscy byli na onecie. Jednak co było powodem tej wielkiej zmiany? Tak z ciekawości pytam :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę opisać Ci sytuację tylko i wyłącznie z własnego punktu widzenia. :)
   W pewnym momencie (rok 2012) onet zaczął się psuć: były problemy z dodaniem posta, bo panel użytkownika się nie wczytywał, kopie robocze się nie zapisywały, były problemy ze zdjęciami w notkach... Trwało to tygodniami. Wszystko po kolei się sypało, cały system. Sam onet miał to gdzieś i panowało przeczucie, że chce się pozbyć nas blogerów i kompletnie wyciąć ten fragment ze swojej działalności. Gdzieś w połowie wcześniej wspomnianego roku onet przywitał wordpressa jako platformę obsługującą blogi onetowskie - nowe zasady działania. Wyłączyłam się zaraz przed kompletnymi przenosinami i zniknęłam na półtorej roku, więc niewiele mogę powiedzieć w tym temacie. Teraz od półtorej roku pracuję już z Bloggerem. Tyle ode mnie. :)

   Usuń
 10. Hej mam pytanie odnośnie szablonu :) Chciałabym zastosować u siebie taki efekt jak wy macie obecnie na stronce - scrolluje się tylko treść posta a cała reszta pozostaje nieruchoma. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej instrukcji na ten temat, może dlatego że nie wiem do końca jak szukać/ jak to się fachowo nazywa.
  Mam nadzieję że jakoś mi pomożecie :D <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem o co chodzi. Postaram się najpóźniej jutro wieczorem napisać jak to działa. :-)

   Usuń
  2. Dziękuję :D Jakoś poradziłam sobie z suwakiem na razie, ale efekt jest... dość marny. Chciałam też dodać menu wysuwane z boku ale nie wychodzi ;/
   zerkniecie ?
   http://die-bitch-fanfiction.blogspot.com/
   Zdążyłam znienawidzić ten szablon xD

   Usuń
  3. Kod pozwalający na edycję paska przewijania:
   ::-webkit-scrollbar {width: 10px;
   height: 2px;
   background: black;}
   ::-webkit-scrollbar-thumb {background-color: white;}

   Polecam bawić się wysuwanymi elementami po stronie lewej. Wtedy najpierw ustalasz gdzie ma się znajdować gadżet #PageList1 za pomocą position: fixed; i marginesów. Następnie ustalasz wygląd stron #PageList1 a:link i #PageList1 a:hover (czyli przed i po najechaniu na kartę). Na koniec pozostaje ustalenie gdzie ma się znaleźć cały gadżet po najechaniu #PageList1:hover również za pomocą marginesów.
   Radzę dodać do selektorów kod, który uczyni przejścia płynnymi: klik. To chyba wszystko, ewentualnie pytaj. :)

   Usuń
  4. O mój Boże, jesteś moją bohaterką !! Naprawdę, bez ciebie najpewniej rzuciłabym to w cholere i zostawiła tak jak jest teraz xD Dziękuję dziękuję dziękuję !! Naprawdę dziękuję ci z całego serducha <3

   Usuń
 11. Cześć.
  Mam pytanie. Bo mam wokół tła posta ramkę, ale gdy chcę zrobić taką samą na prawej kolumnie to wtedy ta z posta mi znika i przenosi się na kolumnę :( Chciałabym mieć i na poście i na kolumnie ale nie mogę.. Co mam zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hejka. :)
   Nie wiem jakich selektorów używasz dla tych kolumn.
   Teoretycznie to powinno wystarczyć:
   #Blog1 {border: 3px solid orange;}
   .column-right-inner {border:3px solid orange;}

   Po prostu z tego, co napisałaś, nie do końca rozumiem, co mogłabyś robić nie tak, dlatego pokazuję jak to powinno wyglądać. ;)

   Usuń
  2. Po prostu miałam inny kod (z pewnego filmiku), ale ten twój zadziałał :) Dziękuję.

   Usuń
 12. hej
  jak zrobić taki efekt że jak się najedzie na link to on jest wtedy w kursywie? Nie wiem czy to co napisałam ma sens ale widziałam takie na innym blogu.
  Piszę z telefonu
  dorota

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hejka. :) Trzeba zmienić styl wyświetlania czcionki:
   a:hover {font-style:italic;}

   Usuń
 13. To ja (po raz drugi xD)
  Nie chcę być natrętna czy coś, ale nigdzie nie mogłam znaleźć odpowiedzi na pytanie. Jaki jest kod żeby przesunąć środkową kolumnę w prawo? Próbowałam wszystkiego, ale środkowa kolumna (ta gdzie mam posta) ciągle tylko podnosiła się w górę. Pomożesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Załatwiłabym to w ten sposób:
   .column-center-inner {position: relative;
   left: 100px;}

   Przy czym wartość możesz oczywiście dowolnie zmienić. Liczba ujemna przesuwa w lewo, dodatnia - w prawo. ;)

   Usuń
 14. Jaki jest koda na to, by w układzie zamknięty dodać tło pod nagłówkiem na całą szerokość bloga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj tym:
   .header-outer {background-color: red;}

   Usuń
 15. Hej :) Mam taki... problem. Chciałam dać karty z "menu" poziomo... po zrobieniu tego w układzie, pojawiła mi się jakaś dziwna ciemna linia w tle.. Da się coś na to poradzić? http://szablonp.blogspot.com/ -> Opis problemu jest trochę niemrawy, więc dodaję adres do bloga, gdzie problem występuje :D
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za adres, bo po opisie moja wizualizacja była kompletnie inna. ;p
   No ale... Chodzi Ci o powtórzenie tła całego bloga? Ach nie! Już wiem cóż to takiego. ;)
   Dopisz sobie ten kod:
   .tabs-outer {background: transparent!important;}
   LUB znajdź w html'u ten link i zrób z nim porządek. Tzn. zostaw background: transparent; a nawet możesz tam wrzucić !important tak jak podałam wyżej.
   Jakby co, to pytaj. :)

   Usuń
  2. Opis sytuacji level ja :D Bardzo dziękuje za pomoc, kod pomógł :D Nie pomyślałam o !important :D

   Usuń
 16. Witam. Prowadzę bloga na bloggerze całkiem od niedawna i mam problem. A mianowicie...
  Nie mam zielonego pojęcia jak uzyskać taki efekt jak na twoim blogu. Już wyjaśniam.
  Na górnym pasku (główna, o nas, spis instrukcji itd.) masz te strony (czy nie wiem jak to nazwać) i po wejściu w np. spis instrukcji masz zrobione tak, że masz tytuły postów i po kliknięciu w np. wygląd statystki otwiera ci się dany post.
  Pytanie: Jak to zrobić?
  Szukałam po różnych stronkach, ale oni pisali tam tylko o etykietach, więc po wejściu w stronę wyświetlały się całe posty, a nie tylko ich tytuły, a zależy mi właśnie na samych tytułach.
  Pozdrawiam i mam nadzieję, że coś mi poradzisz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś czuję, że masz na myśli zwykłe linki :) Jak takowy stworzyć? Wchodzisz w dany post bądź stronę, piszesz to, do czego chcesz dołączyć odnośnik np. wygląd statystyki, zaznaczasz napisane przez siebie słowa kursorem, po czym wybierasz podkreśloną na niebiesko opcję "LINK", która jest umiejscowiona tuż obok wgrywania zdjęcia oraz filmu do notki, a następnie wklejasz tam link do danej notki, a w naszym przypadku do posta "Wygląd statystyki" :) O to chodziło?

   PS. Przepraszam, że tak chaotycznie napisane :) Jeśli nie rozumiesz tego, co do ciebie napisałam to mogę przedstawić to jaśniej :P

   Usuń
  2. No właśnie trochę nie za bardzo rozumiem.

   Usuń
  3. Chodzi o to, że lista jest tworzona ręcznie. Weronika samodzielnie wpisała tam tytuły postów i podlinkowała je do konkretnych notek. :)

   Usuń
  4. Ooo...już rozumiem. Dziękuję bardzo:*

   Usuń
  5. Chciałam, aby wypowiedź była taka ładna i wyszło jak zawsze (: Ale Monisia uratowała honor tego miejsca (po raz kolejny :P)!

   Usuń
 17. "(...) Wchodzisz w dany post bądź stronę, piszesz to, do czego chcesz dołączyć odnośnik np. wygląd statystyki..."'
  Pytanie: Gdzie to się pisze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W panelu bloga masz zakładkę "Strony". To są właśnie te nasze strony u góry. Klikasz "nowa strona" i tworzysz ją sama od podstaw > dodajesz tekst, ewentualnie obrazy. Linkujesz, co trzeba. :)

   Usuń
 18. Hej, nęka mnie jedno pytanie.
  Nie wiem jak dobrze to wytłumaczyć, ale się postaram. Nieestetycznie wygląda szare tło w komentarzu, a dokładniej - zwykły komentarz wygląda dobrze, póki nie dodam odpowiedzi. Jeśli odpowiem na komentarz to tło w nim jest szare, nie wiem czemu. Chciałabym zrobić tak żeby:
  a) tło było białe, zwyczajne
  b) żeby komentarz wyglądał tak jak u was, mianowicie chodzi mi głównie o tą ramkę

  Jeśli to możliwe to dziękuję za pomoc.
  Heather

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy kombinowaniu z komentarzami polecam zapoznać się z selektorami:
   .comment-block, .comment-content, .comment-header oraz .coment-replies. Jak? W arkuszu css nadaj każdemu z nich inne wyraźne tło lub obramowanie, zastosuj kod, wyświetl bloga i porównaj efekt komentarzy z nadanymi komendami. Będziesz wiedzieć co za co odpowiada i jak można to wykorzystać.
   Efekt komentarzy na Instrukcjach osiągnięto w ten sposób:
   .comment-block {padding: 10px 10px 0px;
   border: 1px solid red;}

   W razie pytań pozostaję do dyspozycji. ;)

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo :)
   Mam jeszcze milion pytań, naprawdę. Jeśli ci to nie przeszkadza to zadam jedno, małe pytanko.
   1) Nie umiem tłumaczyć, chyba to wspominałam, ale staram się jak mogę. Tak więc chodzi o taki 'efekt' jak na tym blogu: <> Chodzi o tą taką jakby ramkę, która ma inny kolor od reszty tła, tam jest główny tekst... Rozumiesz? [jak nie to masz tu jakoś zaznaczone o co mi chodzi: http://3.bp.blogspot.com/-ABGldWzHNFA/VgVtcwV-VFI/AAAAAAAABBA/qq7PlKf3nNE/s320/tocos.PNG]... Jest na to jakiś kod?

   Heather

   Usuń
  3. I jeszcze jedno pytanie... xD
   Objaśniam to na rysunku: TUTAJ
   Nie wiem czy dobrze zalinkowałam itp. ale mam nadzieję, że rozumiesz o co chodzi. Chodzi o przesunięte kart z prawej kolumny pod obrazek.
   Pozdrawiam
   Heather

   Usuń
  4. 1) Nadajesz kolor tła (np. background-color: green;) do jednego z selektorów: .column-center-inner, .post-outer, #Blog1 lub .post-body. Popróbuj i sprawdź, co lepiej pasuje.
   2) Zakładam, że obrazek to tło bloga lub nagłówek, a układ nie posiada lewej kolumny bocznej, do której można by te strony wrzucić. Musisz wtedy zmienić pozycjonowanie tego gadżetu w ten sposób:
   #PageList1 {position: absolute;
   left: 100px;
   top: 100px;}

   Na spokojnie musisz ustawić margines lewy i górny.
   PS Cudne rysunki! ^^

   Usuń
  5. Dziękuję bardzo :*
   Ach, ale jak to ja - http://1.bp.blogspot.com/-uIIEk4aJ7KU/VgavnTpqwLI/AAAAAAAABDM/WxQl1UC5dIU/s1600/wycinek1.PNG - co zrobić by do końca było niebieskie? Nie umiem tego inteligentniej powiedzieć, ale ta końcówka jest taka jak główne tło...
   Jeszcze raz dziękuję.
   Heather
   PS. Masz jeszcze cierpliwość do mnie? :P

   Usuń
  6. Spróbuj właśnie nadać tło dla selektora .column-center-inner, obejmiesz wtedy tłem również przyciski: starsze i nowsze posty oraz stronę główną.
   Mam cierpliwość do każdego, kto potrafi opisać (albo narysować) o co mu chodzi. A już na pewno, jeśli chce coś zrozumieć.

   Usuń
  7. Zrobiłam jak mówisz, ale nadal na dole jest pusto... Nie wiem czemu tak jest, ale przynajmniej reszta bloga porządnie wygląda dzięki tobie... :)

   Usuń
  8. A może chodziło Ci o selektor .home-link? Możliwe, że nie do końca skumałam o co chodzi. ;p Nadaj mu tło posta z !important i sprawdź.

   Usuń
 19. Cześć :) Tu znowu ja z wieelkim problemem. Otóż zrobiłam szablon - wszystko ładnie i cacy, ale... nie da się dodawać komentarzy. Ramka z napisem "brak komentarzy" z jakiegoś powodu przestała być linkiem. Naprawdę nie wiem jak to się stało :<
  Pomożecie?
  Link: http://szablonp.blogspot.com/
  Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę link jest cały i zdrowy... Po prostu "zasłonił" go post, a dokładnie nadanie dość sporego górnego marginesu dla .post-body (jest tam aż 50px). :) Wystarczy nieco go podnieść: .post-body {top: 30px;}
   Jeśli będzie uparty, spróbuj z !important.

   Usuń
  2. Dziękuję! Uff :D A już myślałam, że jestem taka łamaga, że nie grzebając w HTML usunęłam link xD

   Usuń
 20. Powracam z popiołów.
  Mam dwa pytania, jak zawsze będę zaprzątać głowę, ach mniejsza z tym... Przejdę do problemu:
  1. http://arianaprobny1.blogspot.com/ - na tym blogu jest fajny efekt w liście linków. Jak taki zrobić? Tylko żeby takie coś było w kartach...
  2. http://luluunnie.deviantart.com/art/Template-Moon-521179871 - chciałabym wiedzieć jak zrobić taki efekt dla ''data, autor, komentarze'' posta.
  Pomocy.
  Pozdrawiam, Redhead

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Do selektora Stron należy po prostu dopisać ładne formatowanie, a po najechaniu zmianę tła. I to wszystko.
   #PageList1 {border: solid 1px black;
   background: white;
   color: black;
   display: block;
   text-align: center;
   padding: 5px 0px;
   font-size: 9px !important;
   text-transform: uppercase;
   letter-spacing: 1px;
   margin-top: -5px;
   transition: all 0.5s;}
   #PageList1 {border: solid 1px black;
   background: black!important;
   color: white!important;
   display:block;
   transition: all 0.5s;}

   2) Każdemu należy nadać pozycję absolutną i ręcznie ułożyć je obok/na górze posta, a potem dodać po prostu tło, padding i długość:
   position: absolute;
   left: 200px;
   top: 500px;
   display: block;

   Podaję selektory: data - .date-header span, autor - .post-author, komentarze - .comment-link

   Usuń
 21. Witam, potrzebuję pomocy z szablonem. Mianowicie mam problem z wyświetlaniem postów na stronie głównej. Wyświetlane są jedynie tytuły postów i tylko tyle. A chciałbym aby wyświetlane było jedno zdjęcie i kawałek tekstu. Próbowałem naprawdę wielu rzeczy lecz nic nie dało rady zmienić. Próbowałem na innym blogu i było dobrze a na tym nie chce wyświetlać prawidłowo:/

  http://recenzjonistycznie.blogspot.com

  Pomocy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ujmę to tak: pobierając szablon "skądśtam", napisany przez jakiegoś "ktosia", który robi to po swojemu i nakładając go na wcześniejsze ustawienia - nie masz pewności, co do efektu końcowego. A musisz się mu podporządkować. Teoretycznie tylko autor zna w pełni budowę takiej templatki. Ja musiałabym siedzieć w nim trochę i jeszcze więcej, żeby w to wejść i zrozumieć.
   Nie jest to szablon stworzony na podstawie tych bloggerowych, a dla mnie kompletnie bez sensu jest tłumaczenie każdej cudzej pracy...

   Usuń
  2. A jak bym podesłał cały plik z szablonem była byś wstanie coś z tym poradzić??

   Usuń
  3. Nie sądzę. Mam do niego dostęp i widzę, co jest tam napisane. Autor nadał dobrze znanym mi elementom swoje nazwy według własnego schematu. I tak też powstał cały szablon. Nie ma tam selektorów, którymi dysponowałabym, gdyby był to wygląd standardowy.
   Polecam znalezienie innego szablonu albo kontakt z jego autorem (chyba po angielsku...). Udostępnia on templatki do użytku, ale niewiele go obchodzi, że coś Ci w nim nie pasuje. Ale próbować można...

   Usuń
 22. Cześć, mam problem z dodaniem postu. Pojawia mi się cały czas błąd zapisu lub opublikowania.
  Czym to może być spowodowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję sprawdzić połączenie z siecią. Jeśli zasięg internetu jest słaby, to właśnie może być powód. Wiem z doświadczenia (:

   Usuń
  2. Tak, to było tym spowodowane. Dziękuję! :D

   Usuń
 23. Właśnie zrobiłam sobie pasek zakładek nad nagłówkiem mojego bloga i chciałam dodać jeszcze ikonki społecznościowe w samym rogu, tym razem, z prawej strony, jednak one wyświetlają się tuż za zakładkami po lewej. Co zrobić, żeby je przenieść na prawo?
  http://lindalemons.blogspot.com/

  Pomocy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hejka. :)
   Nie masz w ogóle rozpoczętego definiowania tego gadżetu, więc nie jestem w stanie podać Ci gotowego kodu... Ale podpowiem, że selektor to #social i należy nadać mu pozycjonowanie relatywne (position: relative) i poniżej left: 300px; - wartość sama dostosuj. Dopiero, kiedy to dodasz, będę mogła sama ewentualnie potem Ci jeszcze pomóc, jeśli to nie wystarczy.

   Usuń
  2. O! Niby wygląda na to, że się udało i ikonki się przesuwają w prawą stronę, ale jak zrobić, żeby je na stałe umieścić w prawym rogu przy suwaku i żeby były widoczne w tym samym miejscu na monitorach o różnych rozmiarach? Bo jak otwieram bloga na laptopie to wydawałoby się, że 900px idealnie sytuuje ikonki w rogu, jednak na większym monitorze są one w innym miejscu.

   Usuń
  3. Pozycjonowanie po prawej stronie zawsze jest problematyczne, ponieważ to lewa krawędź zawsze jest tym takim "zerem", od którego się zaczyna ustawianie...
   Poradzę Ci jeszcze takie rozwiązanie zamiast tamtego:
   #social {position: absolute;
   left: 90%;}

   Usuń
  4. Wow wow wow! Udało się :) Ustawiłam 94% i wszystko teraz wygląda pięknie, cudnie, jak powinno. Wielkie dzięki!

   Usuń
 24. witam! Mam takie pytanie. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale postaram się.
  Chodzi mi o taki gadżet, który jest na początku tego bloga.( http://agata-wojtkowiak.blogspot.co.uk/)Na górze tego bloga jest taki wstęp, gdzie zdjęcie i część postu jest pokazana i po paru sekundach przewija się do następnego postu, zdjęcie się zmienia i kolejny fragment postu jest pokazany. Jestem ciekawa jak to można osiągnąć? Bardzo bym chciała mieć coś takiego na moim blogu, ale nie mogę znaleźć nigdzie jak to zrobić :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj konkretnie jest to FlexSlider, który fajnie działa głównie na Wordpressie. Tobie polecę tego slidera: >klik< jako z-pewnością-działającego. ;p Proponuję usunąć wszystko co dotyczy h2, żeby nie ingerować w wygląd bloga. I oczywiście trzeba dostosować gadżet do siebie... Brak tu automatycznej aktualizacji. Jednak jest dość prosty w obsłudze, więc nie ma co panikować. :)

   Usuń
 25. Witam. Gdy dodaję tło według indrukcji http://bloggerowe-instrukcje.blogspot.com/2013/08/jak-zrobic-nieruchome-to.html, to pod spodem nie wyświetla się wcale, jak to będzie wyglądało. Nie wiem, czy coś mam źle, czy to po prostu kwestia systemu Android. Mój kod wygląda tak:
  body {background-image: url('http://www.tinypic.pl/d6buqf6wjnpu')!important;
  background-attachment: fixed;
  background-position: center top;
  background-repeat: no-repeat;}

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrzebujesz bezpośredniego linku do tego obrazu, czyli http://files.tinypic.pl/i/00743/d6buqf6wjnpu.jpg

   Usuń
 26. Hej! Chciałam dodać coś w kodzie html, a gdy weszłam z powrotem do css'a nie było niczego. Pusta karta do wypełnienia na nowo. Szablon mi się nie usunął, ale teraz nic nie zmienię. Jest jakiś sposób, żeby go odzyskać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez obaw, to się zdarza. :)
   Znajdź w swoim kodzie html frazę b:template-skin. Powinnaś znaleźć takie dwie, skupiamy się na tej, która jest wyżej, ponieważ nad nią jest wpisany przez Ciebie kod CSS. ;)
   Możesz go edytować w tym miejscu, lub wyciąć i wkleić w edytorze szablonu > arkuszu CSS.
   Mam nadzieję, że wytłumaczyłam to w sposób zrozumiały. :D

   Usuń
  2. Tak! Dziękuję Ci bardzo!
   Pozdrawiam!

   Usuń
 27. witam
  Proszę mi podpowiedzieć jak mam zalogować się na swój blogspot http://swiatzmuliny.blogspot.com/ miałam pocztę na gazecie .Nie mam jak napisać post wyskakuje nie ma tego adresu pisałam maila ale brak odp .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, gdzie masz pocztę, nie ma tu znaczenia. Logujesz się na bloggerze poprzez wcześniej podanego maila...
   Może to nie ten adres? Może wciąż masz tam literówkę?
   Kliknij w "Potrzebujesz pomocy?" i spróbuj rozwiązań tam proponowanych. ;)

   Usuń
 28. Hej! Potrzebuje pomocy mianowicie chodzi o to czy jest jakiś kod CSS po to żeby poszerzyć środkową kolumnę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. .column-center-inner {width: 700px!important;}
   A co do drugiego pytania z czatu: możesz usunąć formatowanie danego fragmentu tekstu (za pomocą tego przycisku na prawo od cytatu) i jeszcze raz wszystko ustawić... Aktualnie to jedyne rozwiązanie, którego używam, bo na KG też istnieje ten problem. Czcionka pokazuje się większa niż domyślna i przed publikacją wolę to ręcznie przywrócić do normalnych rozmiarów.

   Usuń
 29. Witam. Chciałabym zapytać się, jak sprawić, aby zawartość bloga (kolumny z gadżetami, postem, komentarzami...) przesunąć na lewą stronę. Jakikolwiek szablon nie kliknę, zawartość jest idealnie na środku, co chciałabym zmienić. Tytuł bloga i nagłówek wolałabym, aby pozostały na środku. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj tego:
   .main-outer {position: relative; left:-200px;}
   :)

   Usuń
 30. Witam!
  Chciałam zapytać się o coś, co przyprawia mnie o niesamowity ból głowy. Otóż, co zrobić, gdy zniknie cały szablon css, który wcześniej spisałam? Wszystko, wywołane kodami css zostało na swoim miejscu, jednak one same zniknęły. W punkcie "Dodaj arkusz CSS" okienko jest puste. Co zrobić, aby moje kody powróciły na swoje miejsce i, jeśli to możliwe, żeby kiedyś znów nie zniknęły?
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez obaw. Nic nie zaginęło. Cały ten kod możesz znaleźć w kodzie HTML.
   Wykorzystaj ctrl+f po kliknięciu w okienku kodu w zakładce Szablon > "Edytuj kod HTML" i znajdź /b:skin. To, co podałam, znajduje się na końcu Twojego css'a. Możesz spokojnie wyciąć tyle, ile potrzebujesz i wkleić z powrotem do "Dodaj arkusz css".
   Nie gwarantuję jednak, że więcej stamtąd nie zniknie.

   Usuń
 31. Hej! Zastanawiam się nad pewną rzeczą i pomyślałam, że tutaj najszybciej dostanę odpowiedź.
  Chodzi o to, że chciałabym zrobić "zakładki" w stronie na blogu. Chodzi mi o to, żeby zamiast dalszej treści strony (nie bloga), można było ustawić takie "paski" z nazwą, które po kliknięciu rozwijałyby się, ukazując dalszą treść. I żeby dało się ich umieścić kilka na jednej stronie.
  Widziałam to już gdzieś na jakimś blogu i ciągle mnie nurtuje, jak to zrobić. Próbowałam już wstawić na stronie zwijanie tekstu, ale to nie działa. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
  Jakieś pomysły...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem pewna, więc zapytam: czy masz na myśli rozwijane menu?
   Jeśli tak - zajrzyj tutaj: Instrukcja Kociaka

   Usuń
 32. W głównej kolumnie bloga (tam, gdzie są posty) mam ustawiony obrazek jako tło, a na tym, pod samym postem kolor. Chciałabym to samo zrobić z kolumną boczną, ale nie wiem, czy to możliwe, bo nie znam selektorów :c. Jest mi obojętne, czy cała kolumna będzie długim paskiem z obrazkowym tłem i na tym kolorem czy też każdy gadżet będzie miał odrębne warstwy.
  Będę wdzięczna za odpowiedzieć<3.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Juuuż Ci podpowiadam. :)
   Selektor całej kolumny: .column-left-inner
   Selektor samych gadżetów to .column-left-inner .widget
   Przy obu podpunktach można spróbować manipulować szerokością (width) dla poprawienia efektu, bo może się coś trochu rozjechać (nie prezentować się idealnie) w zależności od wcześniejszych zmian i pozycjonowania itepe. ;)
   No i rzecz jasna - dla prawej kolumny wystarczy zamienić w selektorach left na right.

   Usuń
  2. Niestety coś mi nie działa, być może źle zrozumiałam. Przy .column-left-inner ustawił obrazek, a przy drugim selektorze dałam kolor. Pojawia się jedynie kod zapisany w selektorze .column-left-inner .widget.
   Zastanawiałabym się, czy nie zapisuję błędnie kodu na tło, ale jednak przy głównej kolumnie działa.

   Dobrze, już wiem, gdzie tkwił błąd... Blogger po prostu ignorował kod, wystarczyło dopisać !important :'). A już chciałam zasypywać cię całymi kodami. Wyszło na to, że to nie moja wina.

   Dziękuję za pomoc w każdym razie <3.

   Usuń
  3. Jednak jeszcze jedno pytanie. Czy da się zrobić tak, żeby gadżety nie zaczynały się od początku kolumny? Chodzi mi o to, żeby na górze i na dole wciąż było obrazkowe tło (obecnie wszystko kończy się kolorem gadżetów i nie wygląda zbyt estetycznie.

   Usuń
  4. Cieszę się, że sobie poradziłaś. :)
   Możesz dodać do kolumny padding-top: 20px!important; (a nawet 30 i więcej). Albo tylko sam padding, wtedy z każdej strony będzie więcej tła samej kolumny a nie gadżetów. Popróbuj sobie. ;)

   Usuń
 33. Bardzo dziękuję za pomoc, wyszło idealnie <3.

  OdpowiedzUsuń
 34. Jak przenieść posta zaraz pod nagłówek bloga (tj. żeby nie było między nimi pustego miejsca)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam zabawę z marginesem (wartość dowolna, zgodna z oczekiwaniami):
   .column-center-inner {position: relative; margin-top: -100px;}

   Usuń
  2. Dzięki wielkie, pobawię się ;)
   W ogóle bardzo pomocny blog

   Usuń
 35. Dzień dobry, mam pytanie. Jak zmienić komunikat "niestety strona szukana przez Ciebie w tym blogu nie istnieje" na swój?

  OdpowiedzUsuń
 36. Witam.Ostatnio w miejscu na zdjęcie przy komentarzu pojawia mi się szary wykrzyknik.Na profilu Google zdjęcie jest,wgrywałam zdjęcie jeszcze raz,nic nie pomaga.Proszę o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 37. Proszę o podpowiedź czemu przy komentarzach zamiast mojego zdjęcia jest szary znak z wykrzyknikiem?Dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam na początek sprawdzić, czy w Picasa (lub teraz w jego archiwum) jest album "Zdjęcia profilowe" i czy znajduje się w nim wgrany avatar.
   Można też wszystkie tam znajdujące się avatary usunąć i wgrać potem zdjęcie kompletnie na świeżo. Należy pamiętać, że mogą pojawić się problemy na początku, bo google może od razu nie wszędzie "zaskoczyć" i nie wszędzie wczyta nowe zdjęcie.

   Usuń
 38. Znowu przybywam z pytaniem, robiłam otóż menu w gadżecie HTML/JavaScript i wstawiłam je pod nagłówek. Jak przesunąć je na prawo (nie tekst w nim, ale całe)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu przesuń cały gadżet, np.: #HTML1 {position: relative; left: 300px;}

   Usuń
  2. Dzięki!

   Usuń
 39. Marzy mi się takie coś: kursywa ma określony kolor, pogrubienie też, a w podkreśleniu tekst jest zwykły, natomiast linia pod nim w innym kolorze. Jak to zrobić? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kod dla Ciebie: i {color: green;}
   b {color: blue;}
   u {color: yellow; text-decoration: none; border-bottom: 1px solid red;}
   . Kolory dowolne. :)

   Usuń
  2. Dzięki! Z pogrubieniem i kursywą ogarnęłam wcześniej, natomiast ratujesz mnie przy podkreśleniu, bo długo szukałam, jak zrobić je w innym kolorze, dziękuję <3

   Usuń
 40. Jak zrobić takie Aktualności jak tutaj https://arcanterra.blogspot.com
  ?
  Zgaduję, że trzeba stworzyć to w HTML z klasami, a następnie te klasy edytować w CSS, ale jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę tworzenie klas nie jest konieczne. :) Wystarczy w gadżecie ładnie rozpisać kod na tabelkę. Tutaj pomocna instrukcja. Każdy podpunkt powinien znaleźć się w osobnym wierszu, czyli będzie < tr > < td > data pierwsza < / tr> < / td> i kolejna w osobnych znacznikach. W moich są dodatkowe spacje, żeby nie zginęły podczas przetwarzania komentarza.
   Następnie wystarczy zmienić co drugi wiersz: tr:nth-child(even) {background-color: red;}
   Dodatkowo polecam konieczny padding i marginesy, ale to już edycja samej zawartości gadżetu html. ;)

   Usuń
  2. Dzięki!
   Mamy tylko pytanie, czy zmiana co drugiego wiersza następuje w HTML, czy w CSS?

   Usuń
  3. Najlepiej zająć się tym w arkuszu CSS. ;)

   Usuń
  4. Niestety, w ogóle nie wychodzi (tj. wychodzi, ale wygląda okropnie). Spróbuję coś z tego zrobić w CSS, ale wątpię, niestety tego z Arcanterry nie przypomina

   Usuń
  5. Wyszło! Nareszcie, dzięki! :D

   Usuń
 41. Witam
  Mam bloga od 3 dni i mam pytanie odnośnie czcionki w poscie.
  Opublikowałam powitalny post, a teraz chciałabym zopstawić tresc nienaruszoną, a zmienic typ i rodzaj czionki. Zmieniam to w edycji posta ale nieststy zmiany sie nie aktualizują? Co robić?
  Proszę o pomoc!!!

  OdpowiedzUsuń
 42. Co zrobić, aby link, który wrzucam na bloga otwierał się w nowej karcie? pomocyyyy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy kliknąć na link z wciśniętym klawiszem Ctrl.

   Usuń