Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Wygląd statystyki

||
Statystyka to aplikacja, dzięki której możemy dowiedzieć się, ile osób odwiedziło naszego bloga. W swoim standardowym edytorze ma niezbyt dużo opcji. Mamy cztery style jej wyświetlania do wyboru (jako zwykła liczba, jako liczba z wykresem, jako licznik i jako licznik z wykresem), a także do wyboru dwa okresy (ostatnie trzydzieści dni, a także ostatnie siedem dni). Czasem jednak standardowe opcje nie zadowalają nas i chcemy więcej. Przedstawiam podstawowe zestawienie kodów pozwalające na urozmaicenie tego oto gadżetu! Pamiętajmy, że chodzi nam o styl podstawowy (liczbowy).

.Stats .counter-wrapper
{background: #000; /* kolor tła */
padding: 20px; /* przestrzeń wewnątrz gadżetu */
font-size: 45px; /* wielkość czcionki */
font-family: Tahoma; /* nazwa czcionki*/
letter-spacing: 2px; /* odległość między literami */
opacity: 0.8; /* przezroczystość */
color: #FFF; /* kolor tekstu */
box-shadow: 1px 1px 3px black; /* cień gadżetu */
text-shadow: 0px 0px 10px white; /* cienie tekstu */
border-radius: 30px ; /* zaokrąglenie rogów, można podać w % */
margin: 5px; /* margines wokół gadżetu */
margin-left: 10px; /* lewy margines */
margin-right: 10px;} /* prawy margines */

Wszystkie wartości 'px' możemy zmieniać według naszych potrzeb i upodobań. Uwaga! Tekst wytłuszczony to tekst pomocniczy, który mówi nam, czego dotyczą poszczególne frazy.

2 komentarze

  1. Jak zrobiłaś tę ramkę? Podasz kod? :3 (tą, gdzie jest w niej umieszczony html na wygląd statystyki)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gotowego kodu podać nie mogę, ale zachęcam do kombinowania. :) Selektor to blockquote. Komendy użyte powyżej: ramka u góry (border-top), kolor czcionki (color), kolor tła (background-color), odstępy od krawędzi (padding), tło obrazkowe [background: url(link obrazka);]. Wystarczy trochę pomyśleć, nie jest to skomplikowane. Powodzenia! :)

      Usuń