Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Link do zaobserwowania bloga

||
Wielki ukłon w stronę Tyler za to, że podzieliła się ze swoimi czytelnikami instrukcją na to, jak znaleźć link "obserwuj" na swoim blogu. I choć opracowaniem kodu zajął się już ktoś inny, polska graficzka rozpowszechniła go na terenie naszej blogosfery. Dlaczego właściwie warto znać ten kod? Ponieważ wokół nas funkcjonuje wiele szablonów, które w połączeniu z gadżetem obserwatorzy nie wyglądają zbyt dobrze. Osoby, które przesadnie dbają o imaż własnej strony z pewnością posuną się do radykalnego kroku, jakim jest usunięcie widgetu z chęci zachowania walorów designu. Jak więc znaleźć takowy link? A więc od początku...

1) Logujemy się na Bloggerze. Teraz czeka nas już niemalże standardowa procedura. Wchodzimy w blogi, którymi zarządzamy i wybieramy ten, którego link pragniemy odszukać. Już? W takim razie od razu wejdźmy w jego układ.


2) Przed sobą mamy układ bloga w pełnej okazałości. Nas jednak interesuje pasek z adresem WWW. Widzicie tam coś ciekawego? Powinno widnieć tam mniej więcej coś w tym stylu "http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=450063344692677579#pageelements". To, co zostało przeze mnie pogrubione i podkreślone to ID Bloggerowych Instrukcji. Wasz blog też takowy posiada. Z tego miejsca przekopiujcie wasz ciąg cyfr i podstawcie do poniższego kodu zamiast słów LINK_DO_ID.

http://www.blogger.com/follow-blog.g?blogID=LINK_DO_ID

3) Teraz bierzemy ze sobą zmodyfikowany kodzik i montujemy go w jakimś widocznym miejscu np. wśród kart bądź linkujemy gdzieś button w pasku bocznym z odnośnikiem do strony, poprzez którą fani mogą zaobserwować naszego bloga. Gotowe! Możemy cieszyć się efektem końcowym.
instrukcja napisana na nowo w oparciu o: klik

6 komentarzy

 1. Nie rozumiem za bardzo sensu tego postu. Chodzi mi o to, że Tyler zrobiła już o tym instrukcje. Wiem, że "cssa nie da się ukraść", ale sama wspominasz o niej na początku, więc po co pisać drugi raz to samo? Nie lepiej dodać gdzieś tutaj zakładkę z blogami, na których znajdują się instrukcje, niż kopiować to samo na tego bloga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nawet ja mogę odpowiedzieć na to pytanko.
   Przyznaję Ci rację w kwestii: ktoś to już kiedyś napisał.
   Ale z drugiej strony zbieramy tu instrukcje przydatne, o które czasem ktoś zapyta albo uznane przez nas za warte przekazania dalej, bo zbyt dużo osób o czymś nie wie...
   Są blogerzy, którzy szukają porady tutaj, inni odwiedzają tylko GT, jeszcze inni nałogowo siedzą na Ogrodzie... I tak niby każdy sam sobie, ale jednak chyba dobrze korzystać z treści już napisanych. Tym bardziej przy zachowaniu się fair i podaniu prawdziwego autora tekstu. Jeśli zarząda on usunięcia jego instrukcji, to to uczynimy, ale lukę będziemy chciały wypełnić tekstem o tym samym temacie, ale już spod naszych palców (klawiatury, whatever). Co mija się z celem pomocy.
   Z resztą: kto chce i tak zajrzy chociażby na bloga Tyler.
   Jeszcze jedna kwestia: spis instrukcji, ktore znajdują się na innych blogach, jest dobry tylko dla czytających. My musiałybyśmy sprawdzać treści tam publikowane (żeby nie było, że nie wiemy, co polecamy) czy nawet istnienie blogów... A tak, wiemy co się tu znajduje, oddajemy honor, komu trzeba i każdy (prawie) jest zadowolony...
   Btw miło, że wpadłaś, Rinne! ;)

   Usuń
  2. Rozumiem o co ci chodzi, po prostu zdziwiłam się widząc tutaj ten post :) Ja osobiście nie byłabym zadowolona, gdyby ktoś zrobił coś podobnego mi. Oczywiście przyznaje ci racje, osąd należy do Tyler, czy jej to pasuje, czy też nie.
   Co do osób, które nie wiedzą o dużej ilości rzeczy - poznałam masę ludzi, którzy znają jedynie Zaczarowane Szablony ;) Dlatego też myślę, że jeżeli czegoś naprawdę potrzebują - to to znajdą. A co jak co, ale uważam, że GT jest jednym z tych czołowych blogów z instrukcjami i jeżeli ktoś interesuje się tworzeniem szablonów, wręcz obowiązkowo powinien go znać.

   Wpadłam, bo zobaczyłam na waszym fb, że macie nowy główny od WS <3

   Usuń
  3. @Rinne
   Byłam pewna, że znajdzie się osoba, która zarzuci mi "kradzież" tej notki. Nie wiedziałam, że trafi akurat na Ciebie (: A teraz tak całkiem na poważnie. Monika ma rację. Nasz blog to miejsce, gdzie znaleźć można instrukcje ze wszystkich innych blogów - tych, o których wszyscy wiedzą i tych, o których istnieniu nie wie nikt, lecz ich autorzy posiadają zasobną wiedzę. Zresztą, gdyby tak czepiać się szczegółów to należy dodać, że to nie Tyler opracowała tę instrukcję. Ona tylko przedstawiła ją swoim czytelnikom. Tak czy siak, cieszę się, że ktoś stoi na straży prawa w blogosferze i upomina się, gdy coś jest nie halo. To bardzo dobra cecha, która w naszych czasach niestety powoli zanika (:

   Usuń
 2. Super że mogłam tutaj znaleźć tę instrukcję, bo kiedyś szukałam jak to zrobić, ale się nie udało. Wielkie dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie to bardzo, że mogłam być pośrednikiem w przesłaniu tej instrukcji dalej :)

   Usuń