Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Usuwanie "Pokazywanie postów (...)"

||
Osobiście doświadczyłam tego, że poprzednia instrukcja na usuwanie "Pokazywanie postów oznaczonych etykietą (...) nie działa w przypadku niektórych szablonów. Na szczęście w dość szybkim czasie odnalazłam drugą, która choć wymaga ciut więcej pracy, funkcjonuje bez zarzutów. Powodem, dla którego wstawiam tę instrukcję jest fakt, iż większość z was korzysta z ogólnodostępnych szablonów, które mają wgrany indywidualny kod. Uniemożliwia to niektóre operacje typowe dla bloggera.

1) Wchodzimy w Panel Bloggera. Wybieramy naszego docelowego bloga, a następnie wchodzimy kolejno w Szablon >> Edytuj kod HTML. Wciskamy na klawiaturze ctrl+f. W prawym rogu wyskakuje nam białe okienko. Wklejamy w nie poniższy kod, po czym klikamy enter.
<b:include data='top' name='status-message'/>


2) Kiedy już w nasze łapki wpadł ciąg liter zaznaczony na żółto (patrz: powyższy screen), musimy go przekształcić. Owszem, możemy bezwzględnie go usunąć, lecz wtedy próba jego przywrócenia będzie o wiele trudniejsza i bardziej pracochłonna. Stąd moja propozycja, aby jedynie pozmieniać niektóre elementy. Otóż, po obu stronach musimy dodać <!-- -->. Wtedy nasz kod będzie wyglądał następująco (jeśli boicie się, że coś pomieszacie, możecie podmienić poprzednią frazę na tę pokazaną poniżej):
<!-- <b:include data='top' name='status-message'/> -->


3) Gotowe! Możemy cieszyć się efektem końcowym. Komunikat "Pokazywanie postów oznaczonych etykietą (...)" zniknął. Problem mamy już z głowy. Najlepiej zastosować się do tej instrukcji wtedy, gdy poprzednia (klik) nie działa z niewiadomych powodów. Mam nadzieję, że wszystko w poście zostało jasno wytłumaczone, przez co nie będziecie mieć problemów ze zrozumieniem tego, co tutaj napisałam.
source: click

6 komentarzy

 1. Dziękuję. :3 Działa bez zarzutów. :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi właśnie poprzedni sposób nie działał, po zastosowaniu tego wszystko jest ok. Dziękuję bardzo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co! Cieszę się, że mogłam pomóc (:

   Usuń
 3. Blogi to świetna sprawa i można rozszerzać swoją wiedze. Lecze nie każdy blog jest konkretny, a ten jest na prawdę dobry, polecam!

  OdpowiedzUsuń
 4. bomba! działa bez zarzutu, dziękuje!

  OdpowiedzUsuń