Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Edycja komunikatu: "Niestety strona szukana przez Ciebie w tym blogu nie istnieje"

||
Komunikat ten powtarza się niczym mantra. Praktycznie za każdym razem, gdy klikniemy w jakiś nieaktywny link (gdy np. post, który chcemy przeczytać, został usunięty) lub zostaniemy przekierowani na pustą stronę, gdyż, wpisując odnośnik z klawiatury, wkradnie nam się mały błąd. Jako potencjalni czytelnicy niewiele możemy z tym fantem zrobić (prócz powiadomienia autora o zaistniałym problemie), lecz mając uprawnienia administratora mamy szansę nieco spersonalizować tę informację. Jak? Przekonajcie się sami.
U nas podobny komunikat wygląda następująco (patrz: obrazek załączony poniżej). "Wywołałam" go poprzez wpisanie przypadkowego ciągu liter po znaku "/" w adresie bloga. Możecie to sprawdzić na własnej skórze. Wystarczy wejść tutaj (dodam tylko, że po kliknięciu w link ujrzycie okienko po metamorfozie).

Jak edytować tę formułkę? To proste. Wchodzimy w nasz panel zarządzania, a następnie kolejno w Ustawienia >> Ustawienia wyszukiwania, po czym skupiamy się na błędach przekierowania. Obok tekstu "Niestandardowy komunikat <nie znaleziono strony>" wybieramy opcję edytuj. W białe pole wpisujemy dowolny tekst. Ogranicza nas jedynie liczba znaków (10 tys.). Gdy wszystko już gotowe, wybieramy Zapisz zmiany.Efekt końcowy możecie zaobserwować na poniższym obrazku. Po małym liftingu, naszych zbłąkanych wędrowców będzie witało takie oto hasło. Instrukcja jest naprawdę prosta (nie zmusza nas do grzebania w kodzie, co jest podwójną korzyścią), a o jej przydatności musicie zadecydować sami. Dobrze wiedzieć, że taka opcja istnieje, aczkolwiek nie uważam tego za konieczność, aby każdy musiał w ten sposób personalizować swojego bloga. Takie pytanie pojawiło się jednak w naszej zakładce, a więc udzieliłam na nie wyczerpującej odpowiedzi w postaci tego wpisu.


Brak komentarzy

Prześlij komentarz