Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Dodawanie obrazu: "Pole wymagane nie może pozostać puste"

||
Powiedzmy sobie szczerze. Każdy twórca przez to przechodził. Każdy, który korzystał z platformy Blogger. Chcesz wstawić samo zdjęcie, a tu klops. Wyskakuje podświetlany na czerwono komunikat, że "Pole wymagane nie może pozostać puste". Powód? Musisz podać tytuł. Z odsieczą przychodzi jeden mały kodzik. Kodzik, który ratuje życie i wygląd twojej strony. Małe rzeczy potrafią jednak wiele zdziałać!


Mamy przed sobą okienko z wybranym przez nas obrazem. Ja wybrałam trzy urocze kotki. Nie chcę podawać tytułu. Mam koncepcję, by w pasku bocznym widniało tylko to zdjęcie - bez żadnych uwag czy podpisów. Co wystarczy zrobić? W miejscu, w którym proszą nas o tytuł, wklejamy poniższy kod:
<h2><data:title/></h2>
Następnie zapisujemy nasz obrazek i umieszczamy w docelowym miejscu w układzie. Od teraz możemy się cieszyć wspaniałym efektem bez obaw o jakiekolwiek komunikaty. Uwaga! Kod ten nie działa jednorazowo. Gdy będziesz chciał dodać kolejne zdjęcie w ten sposób (tj. bez tytułu), musisz ponownie zastosować tę kombinację.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz