Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Przesuwające się buttony-kod

||
Witajcie. Na gadu-gadu dostałam kolejne propozycje postów, więc jestem :) Przybywam do was z kodem, który jest bardzo przydatny, a w szczególności kiedy to mamy do czynienia z partnerami. Po co zaśmiecać sobie kolumnę bannerami stron współpracujących z nami? Po to, by miała 10 km? Z pomocą przybywa dzisiejsza instrukcja!

Tutaj mamy kod, ale zanim go zastosujecie, doczytajcie ten post do końca! 

<center><marquee style="position: relative;" behavior="scroll" align="center" direction="up" scrollamount="2" scrolldelay="5" onmouseover="this.stop()" onmouseout="this.start()" height="70" width="100"> 

<br /> 
<a href="ADRES STRONY" target="_blank"><img src="LINK DO OBRAZKA (koniecznie png)" alt="OPIS OBRAZKA" style="position: relative;" border="0" /></a> 
<br /> 
</marquee></center>


By zastosować instrukcję wchodzimy kolejno w Projekt -->> Układ -->> Dodaj gadżet -->> HTML/JavaScript po czym wklejamy powyższy kod. Edytujemy według własnego uznania (tylko to, co jest na pomarańczowo, zielonego nie tykamy!).

Na początku kodu wśród zielonych liter i cyfr mamy height="70" width="100(height-wysokość [wstawiamy liczbę według własnego uznania], width-szerokość [tutaj podobnie jak przy wysokości]). 

W miejsce  ADRES STRONY,  LINK DO OBRAZKA i  OPIS OBRAZKA wstawiamy to, co sugeruje nazwa. Wcale nie musimy dodać opisu dodanego przez nas zdjęcia/buttona. Jeżeli uważamy to za niepotrzebne usuwamy  "OPIS OBRAZKAwraz z cudzysłowami umieszczonymi po obu stronach.. Instrukcja nie należy do najprostszych, dlatego kiedy macie pytania - śmiało zadawajcie! Jestem tu po to, by na nie odpowiadać.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz