Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Gadżety nad nagłówkiem

||
Witajcie kochani! Kolejna przydatna instrukcja, dzięki której będziemy w stanie dodawać gadżety nad nagłówkiem. Na sam początek wchodzimy kolejno w projekt -->> układ -->> projektant szablonów -->> zaawansowane -->> dodaj arkusz CSS. Wklejamy poniższy kod:

.header { height: 0px;}

Po wpisaniu kodu zapisujemy szablon i wracamy do "układu". Teraz nad nagłówkiem powinno widnieć dodatkowe pole, gdzie śmiało można dodać swój gadżet: np. obserwatorów. Na koniec chciałabym, byście w komentarzu -->> TUTAJ <<-- dodawali własne propozycje na następne instrukcje. Nie chcę pisać do was "w ciemno", bo może się zdarzyć, że ktoś potrzebuje pomocy, a ja będę pisać o tym, o czym mi się podoba. Dlatego też uprzejmie proszę o składanie propozycji. 

3 komentarze

 1. Na terriblecrash.blogspot.com widziałam strony w kółeczkach, na samej górze. Bardzo mi się to spodobało, nie wiesz może jak to zrobić?
  A tak w ogóle, chciałabym żebyście poprawili instrukcję "data posta w kółeczku", która jest rzeczywiście niepoprawna i wszystko się rozjeżdża. Poza tym, mam jedno pytanie: jak robicie te ramki na kody CSS? Bardzo chciałabym się dowiedzieć bo spodobało mi się to i chciałabym wykorzystać podobny efekt na swoim blogu ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć. Postaram się jakoś ładnie i składnie odpowiedzieć na Twój komentarz. :)
   1) Strony w kółeczkach. Są dwa podejścia: gadżet standardowy #PageList1 i potem border-radius:100% i tutaj niewiele można je zróżnicować (wszystkie takie same, co najwyżej co drugie można przesunąć i np. zmniejszyć) lub zabawa z html (trzeba rozpisać menu w gadżecie html) i potem każdy link można opisać inaczej i przesunąć w dowolne miejsce.
   2) Data posta w kółeczku. Wiem, że trzeba ją poprawić, ale na razie nie mam na to czasu. Jeszcze jak dodam do tego przerwę w kodowaniu, to tym bardziej nadrabianie tego nie wydaje mi się zachęcające. Uważam, że kod podany przeze mnie w komentarzu przy porównaniu z tym, co jest w poście i podstawami css + logiczne myślenie, dadzą spokojnie pożądany efekt każdej osobie, która chce go uzyskać. A jak coś się nie uda, to może podać adres bloga i wtedy poszukam i podpowiem, co jest nie tak. W praktyce i tak pewnie każdy do gotowego kodu miałby 20 pytań. ;p
   3) Ramki. xd To po prostu funkcja cytatu o selektorze blockquote. Wystarczy nadać mu tło, dużą szerokość i zmienić czcionkę. Z cytatem można wiele cudów wyrabiać ;)
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Dzięki ^^
   Co prawda strony w kółeczkach nie działają, ale data owszem. Z cytatem jeszcze się troszku pomęczę i powinno się udać :D

   Usuń