Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

CSS - znikający pasek nawigacji

||
Dziś chciałabym przedstawić bardzo przydatny kod w szczególności wtedy, kiedy mamy do czynienia z szablonami. Niektórzy nie chcą usuwać paska nawigacyjnego, ponieważ jest to niepraktyczne. Gdy chcemy napisać post, musimy wchodzić w pasek bloggera, wybrać ikonkę nowego posta, no ale po co? Nie wszystko, co niewidoczne nie istnieje. Zaczynamy od tego, że wchodzimy w projekt -->> układ -->> projektant szablonów -->> zaawansowane -->> dodaj arkusz CSS. W białe pole wklejamy poniższy kod:

#navbar-iframe{ 

opacity:0.0; 
filter:alpha (Opacity=0)
}
#navbar-iframe:hover{
opacity:1.0;
filter:alpha (Opacity=100, FinishedOpacity=100
)
}

Pasek zniknie, a jeżeli najedziemy na jego miejsce kursorem, znowu się pojawi. Myślę, że efekt jest bardzo przydatny i wielu z was skorzysta z tej instrukcji. Zawsze można cofnąć zmiany usuwając powyższy kod z pola CSS.

3 komentarze

 1. Elo. Mi ten kod nie działa. Ale może mniejsza z nim. Mam inne pytanie jak skasować pasek aby szyld tzn. Header poszedł na samą górę? Bo jak skasuje pasek nawigacyjny, to zostaje mi pustka po nim, która jest jeszcze wypełniona nieodpowiadającym mi kolorem....

  Mój blog - http://szczurownia.blogspot.com/

  Zdjęcie pustki - http://i.imgur.com/So2Racg.jpg?1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję przesunąć całego bloga lub sam nagłówek o ten brakujący "pustkowy" pasek w górę.
   body {margin-top: -30px;}
   lub
   .header {margin-top: -30px;}

   Usuń
  2. użyłem body, działa. Dziękuje :)

   Usuń