Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Nietypowe czcionki

||
Dzisiejszy post jest dość trudny do zrozumienia, dlatego postaram się dogłębnie tłumaczyć każdą czynność, aby wszyscy zrozumieli. Pewnie nie raz spotkaliście się z czcionkami, których nie ma w Paint czy PhotoScape. Skąd je pobierać oraz jak wprowadzić do programu? Zacznijmy od tego, że nie można wprowadzać czcionek do Photoscape czy do Painta. Wystarczy je zapisać w odpowiednim miejscu, a będą tam, gdzie chcemy! 

NA SAMYM POCZĄTKU WARTO ZAOPATRZYĆ SIĘ W PROGRAM WINRAR. MOŻNA GO POBRAĆ BEZPIECZNIE -->> TUTAJ <<--

Poniżej znajduje się obrazek pomocniczy (opisany w prosty sposób) - jest to screen strony dafont.comPOBIERANIE

Wchodzimy na dafont.com. Przed nami pojawia się sporych wielkości czerwona tabelka, gdzie są różne style czcionek np. fancy [zabawne] czy basic [proste]. Warto przeszukać całe dafont, ponieważ ciekawe czcionki nie zawsze widnieją na pierwszej stronie. Gdy w oko wpadnie nam jakaś, klikamy na DOWNLOAD (szare okienko tuż obok czcionki, którą chcemy). 

WSTAWIANIE CZCIONKI

Tutaj przyda nam się WinRaR. Po kliknięciu na wcześniej wspomniany guzik "download" pobierze nam się plik rar. 


Po otwarciu pobranego pliku kopiujemy naszą czcionkę. Wchodzimy w Panel sterowania naszego komputera -->> Czcionki -->> wklejamy to, co przed chwilką skopiowaliśmy. Nie trzeba zapisywać, gdyż to zrobi się automatycznie. Czcionka jest już zapisana na komputerze, więc teraz wystarczy tylko cieszyć się nią do woli. Mam nadzieję, że instrukcja była zrozumiała. Jeżeli masz z nią problemy - nie zwlekaj - pisz! Pomogę o każdej porze dnia i nocy.

UWAGA! TEN POST NIE TYCZY SIĘ CZCIONEK BLOGGERA!

5 komentarzy

 1. Wszystko prawidłowo zrobiłem i gdy zaczynam pisać, automatycznie czcionka ściągnięta przestawia się na jakąś inną. Można coś z tym zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę wiedzieć, w którym miejscu zauważyłeś tę nieprawidłowość?

   Usuń
 2. W programie Paint przy wpisywaniu pierwszej litery.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź czy działa/można jej użyć w innym programie, np. wordpadzie.
   Nie wiem, którą wersję Painta posiadasz, ale pamiętam, że lepiej najpierw napisać tekst normalną czcionką, a potem dopiero ją zmienić na inną. Może tak się z tym uporasz. ;)

   Usuń