Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Zmiana rozmiaru zdjęć w notce

||
Święta bez śniegu to nie Święta. I choć nie lubię białego puchu, tęsknię za nim, bo to w końcu symbol zimy. Ale dość już mej paplaniny. W dniu dzisiejszym przybywam do was z prościutką instrukcją na to, jak edytować szerokość zdjęć w poście. Nauczycie się dziś kodu, który pozwoli wam dowolnie regulować wielkość fotografii. 

1) Na samym początku procedura wygląda tak samo. Wchodzimy kolejno w Panel Bloggera, a następnie Układ >> Projektant Szablonów >> Zastosowane >> Dodaj arkusz CSS. Klikamy w białe pole, które ukazało się naszym oczom, po czym wklejamy w nie kod znajdujący się pod poniższym screenem.


.post-body img {max-width: 500px;}

2) Możemy śmiało edytować wartość szerokości zdjęć z 500px na jakąkolwiek inną liczbę. Takowa może być mniejsza lub większa. Wszystkie fotografie znajdujące się wówczas w opublikowanych postach na blogu zmienią swoją wielkość w zależności od tego, jaka cyfra została przez was wstawiona.


3) Teraz musimy jedynie dopełnić formalności klikając w duży, pomarańczowy button Zastosuj do bloga znajdujący się w prawym, górnym rogu strony. Gotowe! Możemy cieszyć się efektem końcowym. Mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe. Jeśli jednak pojawi się jakakolwiek wątpliwość, dajcie znać.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz