Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Akapity w poście

||
O ile nie każdemu się przydadzą, o tyle podczas pisania wszelakich opowiadań czy felietonów z pewnością ułatwią nam życie, a i tekst nabierze profesjonalnego wyglądu. Mowa o akapitach, czyli wcięciach w tekście. Dzisiaj pokażę wam dwa sposoby na ich wstawienia: poprzez post oraz arkusz CSS. Pierwsza wersja ma swoje plusy i minusy. Zaletą jest to, że możemy potraktować akapitem tylko wybrane wpisy, a minusem zaś, że jeśli faktycznie piszemy opowiadanie, musimy bawić się z kodem za każdym razem publikując coś nowego. Myślę, że to was jednak nie zrazi i chętnie skorzystacie z tej prościutkiej instrukcji! Druga metoda dotyczy wstawienia wcięć we wszystkich wpisach. Ale zacznijmy od początku!

Przykład

To jest przykładowy tekst. Ma on za zadanie pokazać Ci, w jaki sposób pracują akapity. Jeśli wiesz już na czym to wszystko polega, przejdźmy dalej! To jest przykładowy tekst. Ma on za zadanie pokazać Ci, w jaki sposób pracują akapity. Jeśli wiesz już na czym to wszystko polega, przejdźmy dalej!To jest przykładowy tekst. Ma on za zadanie pokazać Ci, w jaki sposób pracują akapity. Jeśli wiesz już na czym to wszystko polega, przejdźmy dalej!

Sposób na akapit w konkretnym poście

Wchodzimy w panel tworzenia nowego posta. Interesuje nas jednak HTML, więc klikamy w prostokącik z takim oto napisem, po czym w białe pole wklejamy poniższy kod:
<div style="text-indent: wartośćpx;"> Twój tekst </div>

W miejsce słowa wartość wklejamy liczbę, która odpowie długości wcięcia (polecam 25 - to moim zdaniem najkorzystniejsza opcja). Pamiętajcie, aby nie usuwać 'px' znajdującego się po wcześniej wymienionym wyrażeniu. Bez jednostki kodzik nam nie zadziała. Zamiast Twój tekst wklejacie to, co chcecie, aby rozpoczynało się od akapitu. Tadaaam! Możecie się cieszyć wspaniałym efektem.

Sposób na akapity we wszystkich postach

To ta metoda, która zastosuje akapity we wszystkich wpisach na naszym blogu. Jak się za to zabrać? Wchodzimy kolejno w Układ >> Projektant szablonów >> Zaawansowane >> Dodaj arkusz CSS. W białe pole wklejamy ten kod:
.post-body {text-indent:wartośćpx;}
I tutaj sytuacja jest analogiczna. Wstawiamy wybraną liczbę zamiast słowa wartość, a jednostkę (czyli 'px') zostawiamy w świętym spokoju. Całość zapisujemy i gotowe! Ta metoda jest prostsza, ale pamiętajmy, że wcięcia pojawią nam się wszędzie. Osobiście wolałabym korzystać ze sposobu numer jeden, gdyż pod tym względem jest po prostu lepszy.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz