Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Uwaga! Niektóre instrukcje mogą nie działać. Staramy się na bieżąco je poprawiać. Prosimy o wyrozumiałość.

Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Cytat

Instrukcje dotyczące języka html czy kodów css, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję, skieruj się do zakładki
spis instrukcji, gdzie natrafisz na wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie. Uwaga! Niektóre instrukcje mogą nie działać. Staramy się na bieżąco je poprawiać. Prosimy o wyrozumiałość.

Ustawianie wysokości kolumn

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na gg otrzymałam wiadomość od osoby, która chciałaby poznać sekret zmieniania wysokości kolumny. Otóż sprawa jest banalnie prosta - uwierzcie mi na słowo!

Wchodzimy kolejno w: Projekt -->> Układ -->> Projektant szablonów -->> Zaawansowane -->> Dodaj arkusz CSS. Klikamy w białe pole, po czym wklejamy taki kod, jaki potrzebujemy. Jeżeli chcemy zmienić wysokość lewej kolumny - wybieramy drugi kod,  jeżeli chcemy zmienić wysokość prawej kolumny - pierwszy kod, jeżeli chcemy zmienić wysokość środkowej kolumny - kopiujemy ostatni kod.

Wysokość kolumny prawej
.column-right-inner {margin-top: -20px}

Wysokość kolumny lewej
.column-left-inner {margin-top: -20px}

Wysokość kolumny środkowej
.column-center-inner {margin-top: -20px}

Większość z was przyzna mi rację, że to wcale nie jest skomplikowane. Zamiast tego, co zaznaczyłam na zielono można wpisywać własne wartości. Pamiętaj, by nie usuwać minusa. Im bardziej zwiększymy wartość (np. z -20 na -30), tym wyżej wysunie się kolumna. Zmieniając wartość z -20 na -10 oddalamy kolumnę od góry (działanie przeciwne). Można podawać propozycje następnych instrukcji w komentarzu pod tym postem.

5 komentarzy:

  1. Moze coś z CSS?

    OdpowiedzUsuń
  2. http://bloggerowe-instrukcje.blogspot.com/2013/08/proste-komendy-css.html

    http://bloggerowe-instrukcje.blogspot.com/2013/08/css-posty.html

    http://bloggerowe-instrukcje.blogspot.com/2013/08/css-komentarze.html

    http://bloggerowe-instrukcje.blogspot.com/2013/08/css-pasek-stron.html

    http://bloggerowe-instrukcje.blogspot.com/2013/08/css-linki.html

    Posty CSS już są :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam... hmm... ważne pytanie. Co prawda, nie w temacie, ale po prostu muszę zapytać:
    Jak przesunąć stopkę posta (autora, godzinę etc.) pod tyutł, ale nad treść posta? Bo w zwykłych ustawieniach posta mi to nie wychodzi :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ogólnie stopka posta ma selektor .post-footer. Należy przypisać jej: position: absolute; top: 0px;, a następnie tę wysokość przy top ustawić, żeby zawartość była nad postem. Może to być kwestia -50px, ale też 300px, zależnie od tego jaki układ ma Twój szablon. :)

      Usuń
    2. Wielkie dzięki ^^ Proponouję wstawić taką instrukcję, to się może wielu osobom przydać. Poza tym, odkryłam także jak umieścić etykiety w jednej linii z resztą stopki posta. Bardzo przydatne, też radzę dodać.

      Usuń

© Agata | WS | x x.