Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Jak zrobić nieruchome tło?

||
1. Na sam początek należy zalinkować obrazek np. na tinypic. Poza tym mam nadzieję, że Twój blog nie posiada jeszcze tła (w Szablon > Dostosuj > Tło usuń obraz, a kolory w Zaawansowane > Strona powinny się bez problemu zmieniać). 

2. Wchodzimy w ustawienia naszego bloga, następnie w SZABLON, a potem w DOSTOSUJ. Wybieramy ZAAWANSOWANE, a następnie DODAJ ARKUSZ CSS. 

3. Należy wkleić tam poniższy kod: 

body {background-image: url(ADRES OBRAZKA)!important;
background-attachment: fixed;
background-position: center top;
background-repeat: no-repeat;}

3. Wracamy do naszego obrazka, klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy KOPIUJ ADRES URL GRAFIKI lub KOPIUJ ADRES OBRAZKA (zależy od przeglądarki). Ważne jest, aby adres prowadził bezpośrednio do obrazu, a nie do strony, na której on jest. Wracamy do kodu i w miejsce ADRES OBRAZKA wklejamy nasz.

4. Zanim zapiszesz szablon, zobacz, czy wszystko poprawnie się wyświetla poniżej. Może Twoje tło wymaga zmiany "no-repeat" na "repeat"? Albo jego pozycja zamiast "center top" powinna być "left top"? 

5. Gdy wszystko jest ok, zastosuj do bloga i gotowe!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz