Cel bloga

Instrukcje dotyczące języka HTML czy kodów CSS, artykuły na temat ciekawych funkcji czy poradniki pomagające początkujących - to wszystko i jeszcze więcej tylko u nas!

Zadaj pytanie!

Wskazówka

Chcąc znaleźć pożądaną instrukcję skieruj się do zakładki spis instrukcji, gdzie znajdziesz wszystkie dotychczasowo opublikowane posty z podziałem na trzy kategorie.

Archiwum

Statystyka

Dlaczego warto pisać bloga?

||
Pytanie banalne. Ot, kolejny tytuł, którego zadaniem jest przyciągnięcie jak największej rzeszy ludzi ciekawych tego, do czego właściwie służy blog. Przyznam się bez bicia, że sama siedzę już tutaj piąty rok. Początki był marne i aż wstyd mi się przyznać do tego, co wtedy wypisywałam. Kiedyś było inaczej. Wszyscy korzystali z onetowskiego panela obsługi bloga i nikomu nie śniło się, że jedną aktualizacją administratorzy zepsują wszystko. W taki oto sposób autorzy spragnieni pisania wyemigrowali na bloggera. I się zaczęło. Blog. Czym jest? Po jakiego wymyślono taki termin? Co daje nam posiadanie swojej osobistej strony? Na te pytania postaram się odpowiedzieć, jak i rozwiać wszelkie wątpliwości.

"Blog (ang. web log – dziennik sieciowy) - rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Blog od wielu innych stron internetowych różni się zawartością. Niegdyś weblogi utożsamiano ze stronami osobistymi (czy domowymi). Dziś ten pogląd jest nieaktualny, wciąż jednak od innych stron internetowych blogi odróżnia bardziej personalny charakter treści: częściej stosowana jest narracja pierwszoosobowa, a fakty nierzadko przeplatają się z opiniami autora. Ponadto można spotkać się z definicją bloga jako sposobu komunikacji." - pl.wikipedia.org


Nowe znajomości
Wydawać by się mogło, ale blogerzy nie piszą do ściany ani też po to, aby w zimowe wieczory znaleźć sobie zajęcie, a przy okazji rozgrzać ciało energicznym stukaniem o klawiaturę. Nie. Piszemy przede wszystkim dla ludzi. Dla publiki, od której oczekujemy bodźca, komentarza, opinii, krytyki. I właśnie poprzez taką formę blogowania nawiązujemy kontakty, znajomości, a nawet przyjaźnie. 

Dobre zarobki
Do niedawna społeczeństwo wyśmiewało tych, którzy twierdzili, że utrzymują się pisząc bloga. W końcu "pisanie wypocin i publikowanie ich w Internecie to tylko hobby". Parę lat temu blogerzy byli wytykani palcami, a twarze polaków nie kryły ironicznych uśmieszków. Dziś sytuacja ulega zmianie. To zawód blogera okazuje się jednym z bardziej dochodowych i opłacalnych. Ale hola, hola - nie od razu Rzym zbudowano! To, że publikuję na blogu wpis to nie znaczy, że dostaję za niego pięćset złotych. Jak zarabia bloger? Przede wszystkim na współpracach, które nawiązuje ze znanymi markami. Głównie chodzi o to, aby autor zrecenzował jakiś produkt lub go wypromował. Kolejnym sposobem są reklamy, które umieszczone w pasku bocznym bloga również przynoszą zysk. Mały, ale zawsze coś i wydaje mi się, że wystarczający jak na początek.

Bogate słownictwo
Chcąc, nie chcąc blogowanie edukuje. Co prawda, w różnych dziedzinach, ale edukuje. Czytając wartościowe blogi poświęcone literaturze, książkom lub refleksjom wzbogacamy swoje słownictwo o kilka nowych wyrażeń, zapamiętujemy sekwencję przecinków i kropek, widzimy jak prezentują się poszczególne zwroty. Pisanie również nas rozwija.

Ciekawa przygoda
Bo blog to nie tylko nagłówek, parę postów na krzyż i kłócący się z komentatorami autor. Blog to przede wszystkim emocje, adrenalina (może ciut mniejsza niż przy skoku ze spadochronem, ale jest i to się liczy) i nowe znajomości. Pisanie jest dla każdego, prowadzenie własnego internetowego dziennika też. O czym należy pamiętać? Autor powinien wykazywać się charyzmą, zaangażowaniem oraz dobrymi chęciami. Myślę, że każda osoba odpowiadająca tym kryteriom spokojnie mogłaby zostać blogerem.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz